Euphoria

Forum gildi Euphoria zapraszamy

Ogłoszenie

Zapraszamy do uzytkowania forum.

#1 2011-11-15 01:35:02

Brays

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 13
Punktów :   

EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Regulamin EPGP

Co to jest EPGP:

EPGP to inaczej Effort Points / Gear Points. Pod pojęciem Effort Points należy rozumieć pulę punktów przyznawanych za szeroko pojmowany wysiłek włożony w raidy i cele gildijne. Gear Points to punkty przyznawane za otrzymany na raidach loot, bądź punkty przyznawane karnie. Ostatecznie formułuje się proste równanie:

EP / GP = PR

PR (Priority) to inaczej pierwszeństwo do lootu. To wysokość tej liczby określa, kto ma największe prawo do dropa.

Decay

Decay to zjawisko dotyczące puli EP/GP zgromadzonej przez każdego członka. Co tydzień będzie następowało obcięcie tej puli o 25% jej wartości. Dlaczego? To zjawisko ma zapobiegać gromadzeniu monstrualnej przewagi punktowej starych członków gildii w stosunku do nowych członków, zachowując jednocześnie równowagę PR.

Bazowe GP

Każdy nowy członek dostaje na wejściu 100 GP. Oznacza to, że GP danego członka = Bazowe GP + Zgromadzone GP. Wspomniane wyżej zjawisko rozkładu EP/GP dotyka punkty GP do granicy 100 GP. To znaczy, że po rozkładzie pula GP nie może zejść poniżej tej wartości.

Bazowe GP zapobiega zjawisku, gdzie nowi rekruci, bądź długo nieaktywni członkowie będą mieli przewagę nad oddanymi członkami, tylko z powodu, że ich GP = 0 co jednocześnie oznacza nieskończone PR.

Przyznawanie EPGP

+10 za przybycie na rajd o czasie,
+15 za każdego bosa zabitego na rajdzie 25-man,
+25 za wyczyszczony quarteru na Naxx 25,
+15 za każdego zabitego smoka na OS 25,*
+15 za zabicie Sarthariona,
+25 za pomyślnie zakończony OS 25,
+5 za jednorazową pomoc w niskopoziomowym rajdzie,**
+10 za pełen stack (20 sztuk) consume’ów włożony do gildyjnego banku (scrolle, bębenki z LW, potiony, flaski, elixiry, food festy - tylko craft z WotLK!).

*EP za smoki jest przyznawane tylko jeżeli zostały zabite w czasie pomyślnie zakończonego encountera, a nie przed pullnięciem bosa.
**Rajd musiał być wcześniej zapowiedziany, aby każdy miał możliwość się nań stawić.


Prepared by Brays

***

Alty:

1. Zarówno punkty EP jak i GP są naliczane oddzielnie na każdą postać, a nie przydzielane do puli danego gracza.

2. Nie ma możliwości przekazania punktów z jednej postaci na inną.

3. Gracze mają możliwość przyjęcia itemu na offspec za połowę bazowego GP, muszą to jednak zadeklarować przed rollem.


Offspec:

1. Drop, którego na mainspec nie chce żaden członek rajdu, może zostać rozdany na offspec.

2. Itemy są rozdawane na offspec poprzez roll, nie kosztują wtedy ani EP, ani GP.

3. Gracze mają możliwość przyjęcia itemu na offspec z priorytetem, bez rolla. Wtedy kosztuje on połowę bazowego GP, otrzymuje go osoba, która zadeklarowała chęć priorytetowego przyjęcia.

4. Jeśli więcej osób w rajdzie decyduje się na krok z pkt. 3 - rozstrzyga PR.

5. Offspec PvE zawsze ma pierwszeństwo nad offspecem PvP.

6. Nie ma możliwości zmiany zadeklarowanego pierwotnie mainspeca.*


*Wyjątek stanowi zrobienie tego na wyraźną prośbę oficerów, w momencie kiedy w gildii pojawi się np. nadmiar tanków/depsów/healerów i inny spec przyniesie większą korzyść ogółowi.

Link1
http://wow.curseforge.com/addons/epgp-d … gp-5-5-19/

Link2
http://wow.curseforge.com/addons/epgp_l … 127-0-4-9/

Wyglad konfiguracji:
http://imageshack.us/photo/my-images/20 ... uupqn.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/22 ... xakmk.jpg/

Offline

 

#2 2011-11-15 17:02:12

 xave02

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Wszystko ok poza jedna sprawa dodawanie epgp za ity dodane do gb, wezmy przyklad osoba nowa doda w ciul rzeczy do gb bo np, ma cooking, jej PR bedzie wynosil tam damy na to 10 a stary czlonek bedzie mial 0.88 przykladowo no to chyba cos jest nie halo.


Ja od siebie dodam ze i tak wole dkp poniewaz epgp to szajs przychodzi nowy i juz zgarnia najlepsze itki.
Przychodzi nowa osoba (ty juz jestem w gildi 1 miech masz tam PR 0.67 bo jakies 2-3 itek wygrales ale ciagle ci zalezy np. na swordzie z kela)  ktora ma z miejsca PR 1 i co juz cie przebija wystarczy ze nic nie bedzie rollowala.


Czy nie mam racji??

Offline

 

#3 2011-11-15 18:24:07

Brays

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 13
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Itki do GB - można zmniejszyć albo z tego zrezygnować, to nie jest aż takie ważne.

Zgarnianie itów - żeby wbić sobie PR poniżej jeden grając regularnie i długo, to trzeba nabrać sporej ilości itów. Dalej - sam napisałeś, że wziąłeś te trzy czy czy cztery itemy ale chcesz jeszcze coś tam z Kela. Każdy by tak chciał, móc brać ile wlezie i jeszcze trochę, bo przecież wszyscy chcą się szybko ubrać w BiSy. Po to jest taki system, żeby panowała jakaś sprawiedliwość. Miałem w gildii kumpla, który tak bardzo chciał mieczyk z Kela, że darował sobie jakiś minor upgrade na wandzie czy wymianę niestetowego heada ilvl 213 na head t7.5 właśnie po to, żeby nie spaść w PR. Osobiście uważam, że jeden czy dwa itemy wzięte z pierwszeństwem to wystarczająca nagroda za regularne rajdowanie, domagania się czterech czy pięciu to już po prostu rodzaj łakomstwa

Jeśli ktoś selekcjonuje itemy, które są mu naprawdę potrzebny i nie needuje piątej klaty t7.5 pod ósmy spec to na pewno nie wyjdzie źle na tym systemie. Usiądź, policz, sprawdź ceny itów, a sam zobaczysz, że wszystko jest ładnie wykalkulowane

Offline

 

#4 2011-11-16 15:03:43

 xave02

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

OK. Ale wiesz co ja jak wchodzilem go tej gildi pytalem jaki ma zamiar byc wprowadzony system rozdawanie lootu, Ecry mi wtedy odpowiedzial ze sklania sie do dkp. Jednakze pewnie bedzie jakies glosowanie typu ankieta w ktorej kazdy bedzie mogl wybrac
Sam niestety mam niemile wspomnienia zwiazane z epgp.


Wszystko sie okaze od tego co Ecry zrobi

Offline

 

#5 2011-11-16 16:35:41

Ecry

Administrator

8344894
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 22
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Pomyślę nad tym jakaś zasada rozdawania lootu musi zostać wprowadzona ale dopiero wtedy gdy raidy będą przebiegały tylko i wyłącznie squadem full gildyjnym.  Nie wiem jaka jest teraz frekwencja na raidach z powodu mojego dłuższego offa...,Skłaniałbym się bardziej ku DKP jednak, lecz sam o tym nie zasadzę. Co do funkcjonalności DKP czy innego systemu rozdawania lootu w okresie na jakim stoi teraz server (obecne raidy) nie wiem czy jest sens wprowadzenia go przed ulduarem / Dlaczego tak sadze ?? ...ponieważ większość z nas jest ubrana na takim poziome ze większość itemow idzie na off lub diss >polowanie zaczyna sie na itemach jedynie z Kela OS25 3D i EoE25 > magia 226 ehh, wiec kumulacja dkp czy epgp na last bossy jest u większości  tendencja stalą. rozważałbym wprowadzenie jakiegoś sytemu dopiero po starcie contentu t8/ t8,5 gdyż loot  będzie lepszy i bardziej porzadany niz obecnie wtedy może chodzenie na all 10/25 > dla epgp czy dkp aby zgarnąć jakiś item z HM będzie bardziej motywujące niż teraz, co możemy zobaczyć na przykładzie chętnych na Nax10 OS10. Tyle chyba z mojej strony. Czekam na Wasza opinie.

PS. Fajnie byłoby gdybym nie dyskutował w tym temacie z 3 osobami, weźcie ich tam ruszcie do tej rejestracji na forum bo później będzie płacz ze coś zostało wprowadzone czy zmienione -,-

Ostatnio edytowany przez Ecry (2011-11-16 16:54:42)


ToD - Ecry -Resto /Ele >  Ecru - Balance / Feral-  Tanker >76<  Ecri > Priest => RLZ !
http://eu.battle.net/wow/en/character/b … cry/simple !!! ^^
Nexus>Ecry / Nightingale/ Sookie/ Aiseen /Vishu / Adrianna/ Adrine
>pff zaczynam w LoLa grac :F >w oczekiwaniu na Atlantissa ...

Offline

 

#6 2011-11-16 17:44:44

 xave02

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Wiesz co chyba jestem za epgp jak oni maja odejsc

Offline

 

#7 2011-11-16 18:30:07

Frosti

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 1
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Ja tez bylbym za EPGP, o wiele bardziej podoba mi sie niz DKP

Offline

 

#8 2011-11-17 10:20:12

Upadly

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Na tak. System sprawdzony sprawiedliwy testowany. Rozdawałem na nim Loot. Odpowiednio skonfigurowany wzbrania chomikowanie ale też chroni od nadmiernego needowania. Poza tym jest szybki, jedna tabelka i loot rozdany.

Offline

 

#9 2011-11-17 17:02:41

Archibald

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Ja tam jestem juz po tej burzy co lepsze i podsumuje za i przeciw Moze to nakresli troche wizje calosciowa No wiec... DKP jest systemem latwym, ktory docenia elitarnych, stalych bywalcow, ale ma minus jak spostrzegli ludzie- Uldu jest dluga insta, probujac kazdy item dawac najpierw pod dkp, potem roll ewentualny... roll na offspec... roll na diss... 1 loot zajmie pol godziny -_-

Epgp nie do konca pozwala podkreslic to ile czasu ktos jest w gildii choc wskazniki posiada ktore w pewien sposob pozycjonuja osoby do rolla, poza tym- jest jednak szybciej-> jesli ktos cos chce, klika, wygral to ma, nie to nie

Xave za dkp tez nie wszystko kupisz, bo o ile sie dobrze orientuje DKP przebiega albo na zasadzie licytacji albo rownierz narzucania odgornej kwoty co notabene sprowadza sie do systemu i tak epgp

Ecry rozpisales zasady dkp, ja sadze ze najlepszym wyjsciem bedzie te zasady polaczyc z zasadami egpg-> wysnuc wspolne punkty, odrzucic roznice i wuala

Ja generalnie jestem za tym zeby jednak ta liste punktowanych rzeczy ukrocic Ja chce zeby zyczliwosc w gildii i pomoc wynikala z bezinteresownosci a nie checi nabicia punkcikow a wiec wszelkie punkty ograniczmy do naszego priorytowego celu jakim jest raidowanie Mozna dorzucic za to, ze np bedzie bonus po raidzie dla osob ktore cala instancje wykazywaly sie ogarnieciem wybitnym i cierpliwoscia

W kwesti zachlannosci i ilosci pobranych itemow popieram Braysa, mysle ze jako gildia powinnismy umiec sie dzielic bo gdyby kazdy na 1 raidzie ubralby sie caly juz z pewnoscia mialby w zadku dalsze raidy- czekalby jedynie na kolejny kontent

Ecry, ale Cie tam dopieka czuje a wiesz co ja twoimi charami wyczyniam? xD Codziennie o polnocy biegam Twoim szamanem nago i robie tance erotyczne za golda xD bo chce tabu kupic ;d wybacz xD <lol2>

...zartuje xD

Offline

 

#10 2011-11-17 17:33:41

Ecry

Administrator

8344894
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 22
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Pff przeciez wiem ze nic z moimi postaciami nie robisz sledze armory :F a miales sie wziasc troche za Dudu ma 76 lvl 1,5 lvl rested i w ciul q w SB :F  a eq pod tanka czeka w Banktu samo pod ew bala lub resto :C / co doLola nie gram jeszcze w niego ciagle mi sie cos sciaga jakies patche czy cos ehh a siostra ciagle przerywa i w tak w kolko macieju ehh uroki siedzenia na nie swoim kompie  ;< a co z Nyrasem i Lymirem wrocili ?


ToD - Ecry -Resto /Ele >  Ecru - Balance / Feral-  Tanker >76<  Ecri > Priest => RLZ !
http://eu.battle.net/wow/en/character/b … cry/simple !!! ^^
Nexus>Ecry / Nightingale/ Sookie/ Aiseen /Vishu / Adrianna/ Adrine
>pff zaczynam w LoLa grac :F >w oczekiwaniu na Atlantissa ...

Offline

 

#11 2011-11-17 17:46:14

 xave02

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Po pierwsze ja nie mam nic do roboty to moge ci poexpic druta na dfach, po drugie nyras razem ze swoim kolega olewaja gildie ( nie chcieli isc na naxxa os i eoe) a lymir to jego wcale nie widac

Offline

 

#12 2011-11-17 18:12:58

Brays

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 13
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Ktoś mi dziś napisał, że "ludzie w tej gildii są bardzo leniwi". Nawet nie chce im się zassać GC z podanej strony! W takim razie niby dlaczego mam uwierzyć, że stawią się na rajd punktualnie, przygotują sobie flaski i inne consume'y czy w ogóle potraktują mój i swój czas poważnie?! Żeby ich do takich zachowań zachęcić - proponuję bonusowe punkty za punktualność. A za olewanie - punkty ujemne, a dla recydiwistów kop w dupala.

Pięknie brzmią te idee o kumplowaniu się itp. ale sami widzicie ile osób ma zlewkę na rajdowanie i na to, co się do nich mówi.

Offline

 

#13 2011-11-17 18:32:30

Archibald

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

Nie zmieniac tematu BOTY! Lymir chyba sie loluje xF
Armory klamie Bo ja wracam potem do miejsca gdzie byles xD A dudu coz, zebym mial ci tam co ukrasc za nagrode to moze bym nim polazil xD ale pomysle

Offline

 

#14 2011-11-17 19:32:06

Ecry

Administrator

8344894
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 22
Punktów :   

Re: EP/GP propozycja regulaminu, wyjasnienie zasad itp.

spokojnie wrócę to zobaczymy ... trochę się pozmienia ....  może się komuś to nie spodoba ale no cóż life is brutal teraz możecie sobie robić wolna amerykankę ale do czasu ....  -.-


ToD - Ecry -Resto /Ele >  Ecru - Balance / Feral-  Tanker >76<  Ecri > Priest => RLZ !
http://eu.battle.net/wow/en/character/b … cry/simple !!! ^^
Nexus>Ecry / Nightingale/ Sookie/ Aiseen /Vishu / Adrianna/ Adrine
>pff zaczynam w LoLa grac :F >w oczekiwaniu na Atlantissa ...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wsztokf.pun.pl www.patapon3.pun.pl www.klanajemnicy.pun.pl www.czikitamenager2011.pun.pl www.naruto5.pun.pl