Euphoria

Forum gildi Euphoria zapraszamy

Ogłoszenie

Zapraszamy do uzytkowania forum.

#1 2011-11-17 11:01:11

Ecry

Administrator

8344894
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 22
Punktów :   

Wprowadzenie jakis zasad porzadkujacych Nasze raidowanie ...

Ostatnio zastanawiałem się nad wprowadzeniem jakiś zasad porządkujących nasze Raidy, powodem tych przemyśleń jest wzrastająca liczba osób w gildii a co za tym idzie prawie full gildyjne 25. Hmm mam nadzieje ze parę tych zasad pomogłoby szybciej ogarnąć sam raid i parę rzeczy uporządkować... (zasady zaczerpnięte również ze starej gildii gdzie się sprawdziły ).

Poradnik dla nieporadnych, czyli JAK ZAPEWNIĆ SOBIE SLOT W RAIDZIE:


1. Zapis na event w Guild Calendar !

2. 10 minut przed planowanym rozpoczęciem raidu stawienie się pod wejściem do danej instancji i oczekiwanie na slot.

3. W czasie owego oczekiwania podłączenie się do TS3.

4. Osoby przygotowane do raidu w zakresie wszystkich w/w punktów, które inva nie dostaną ze względu na zbyt dużą ilość chętnych, dostają komplet DKP  za dany raid (tylko do 25 mode)

5. Osoby, które ustąpią slot w raidzie z uwagi na brak itemów, które w danej inscie chcieliby rolowac, dostają komplet DKP (tylko 25 mode)> widze ten punkt  wymaga doprecyzowania chodzi tutaj o sytuacje taka gdy na raid stawi sie wieksza liczba osob niz bedzie wolnych slotów .... ustapienie slota osobie która bardziej skorzysta na danym np raidzie  tym samym nie zmuszajac RL do wyrzucenia kogos z raidu czy sytemu roll najnizszy roll wypada  itp...

Kilka rad, co zrobić, żeby nie zapewnić sobie braku slotu w raidzie:

1. Nie zadawać pytań typu "kiedy raid? juz zbieracie? gdzie dzis idziemy?"

2. Nie spamić gchannel ani whispa raid liderowi o "inv inv inv plox"

3. Nie próbować dostać się na raid w czasie problemów z połączeniem internetowym uniemożliwiającym 100% wykorzystanie potencjału postaci, przez co uczestnictwo w raidzie mija się z celem, na kolejny na pewno slota nie będzie dla takich osób. > to jest hardcorowy troche punkt ale w gildii stawialiśmy głównie na efektywności i szybki progres >gildii nr 1 pod względem pve w hordzie na Nexusie- za jego  światłości :F :X

4. Nie błagać o slot na raidy 25osobowe, kiedy postać nie posiada 3k GS. Obrażanie się za brak miejsca w raidzie w takiej sytuacji. >chodzi tutaj glownie o wymagajace raidy typu uldu 25 hm itp  oraz raidy 10m takie jak eoe10 gdzie gear jednak ma znaczenie


ToD - Ecry -Resto /Ele >  Ecru - Balance / Feral-  Tanker >76<  Ecri > Priest => RLZ !
http://eu.battle.net/wow/en/character/b … cry/simple !!! ^^
Nexus>Ecry / Nightingale/ Sookie/ Aiseen /Vishu / Adrianna/ Adrine
>pff zaczynam w LoLa grac :F >w oczekiwaniu na Atlantissa ...

Offline

 

#2 2011-11-17 11:13:20

Brays

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 13
Punktów :   

Re: Wprowadzenie jakis zasad porzadkujacych Nasze raidowanie ...

5. Osoby, które ustąpią slot w raidzie z uwagi na brak itemów, które w danej inscie chcieliby rolowac, dostają komplet DKP (tylko 25 mode)

Na to bym się nie zgodził. Mam komplet BiSów na deklu, jeśli ten punkt regulaminu wejdzie w życie, to mogę do wprowadzenia Uldu pojawiać się tylko na początku rajdu i ciułać punkty, niezależnie od systemu, nie robiąc dokładnie nic.

Wiem, o co tak naprawdę chodzi w tym punkcie - ustąpienie slota osobie słabiej ubranej lub lepiej sprawdzającej się na encounterze (wymiana mele na ranged przed Kelem na ten przykład). Jednak jest on źle sformułowany, a niedomówienia potrafią być eksploatowane zarówno przez osoby nowe w gildii, jak i starych, a rozleniwionych wyjadaczy, którzy nie chcą się nudzić na naxx25, a punkciki im się marzą z myślą o Uldu Mam też propozycje - jak już wprowadzimy system punktowy, to za pełne przygotowanie do rajdu i punktualność będą bonusy. Wielokrotnie tak rajdowałem i te pięć czy dziesięć bonusowych punktów za szacunek do siebie nawzajem i swojego czasu działało bardzo na korzyść gildii.

4. Osoby przygotowane do raidu w zakresie wszystkich w/w punktów, które inva nie dostaną ze względu na zbyt dużą ilość chętnych, dostają komplet DKP  za dany raid (tylko do 25 mode)

Wypadałoby dodać, że warunkiem otrzymania punktów jest bycie w czasie radu online i pełna dyspozycyjność jeśli pojawi się slot/potrzeba podmiany klasowej.

Ostatnio edytowany przez Brays (2011-11-17 11:14:42)

Offline

 

#3 2011-11-17 14:21:18

 xave02

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: Wprowadzenie jakis zasad porzadkujacych Nasze raidowanie ...

Ano, ale ja bym sie sklonil o polowe mniejsza ilosc poniewaz dana osoba np. nie wipuje i nie placi za naprawe czy za itki scrolle i poty

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.haxballonline.pun.pl www.czikitamenager2011.pun.pl www.naruto5.pun.pl www.klanajemnicy.pun.pl www.patapon3.pun.pl