Euphoria

Forum gildi Euphoria zapraszamy

Ogłoszenie

Zapraszamy do uzytkowania forum.

#1 2011-11-16 17:16:01

Ecry

Administrator

8344894
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 22
Punktów :   

Troche informacji o systemie DKP

Ogólne wprowadzenie do sytemu rollowania itemów na raidach 25M

Instrukcja zaczerpnieta z zasad mojej dawnej gildii mysle ze system ten moze sie u nas sprawdzic.


Instrukcja rollowania z DKP



    Przed raidem sprawdzamy w swoim Officer’s note aktualną ilość DKP (tot: ilosc DKP)
    Po zabiciu bossa lider raidu zakomunikuje roll o item za pomoca komunikatu

/RW <nazwa itemu> DKP SHOW MAIN



    Jeżeli widzisz, że item akurat trafia w Twoja main spece podajesz /ra swoją ilość DKP za pomocą formuły:

/ra <Nick> <Ilość DKP>



    Prowadzący raid wybiera 3 osoby z najwyższą ilością DKP, które zostaną dopuszczone do rollowania, oznajmi to za pomocą formuły:

/RW <NICK1>, <NICK2>, <NICK3> /ROLL



    Item otrzymuje jedna z w/w 3 osób, która zarolluje najwyżej



    Gracz z przewagą wartości DKP rzędu 300 dyskwalifikuje z rolla graczy, których DKP jest mniejsze od najwyższej podanej wartości o 300



    Unikanie rollowania itemów lepszych od obecnie posiadanych w celu odłożenia DKP na item o wyższym lvlu -200% wartości DKP danego itemu wg cennika



    Jeżeli żaden z graczy nie rolluje itemu na mainspec, czynności zostają powtórzone, przy czym itemy na offspece są za darmo, jednak brak rollu itemu na offspec, w przypadku kiedy gracz nie posiada itemu na dany slot do danego drzewka talentow traktowane jest jak unikanie rolla opisane powyżej i skutkuje obcięciem DKP normalnej ceny x2







*Zaznaczę jeszcze, że wszyscy gracze mają obowiązek rollować itemy do przynajmniej jednej offspecy aby powiększyć swoje możliwości i przydatność w raidzie. Zdarzały się będą sytuacje, kiedy prowadzący raid lub assist, nie mając komu wręczyć itemu zwróci się do gracza, któremu dany item mógłby służyć w offspecy, np „druid, pokaż buty pod resto. druid: nie mam”). Takie zachowanie będzie traktowane jak unikanie rolla w celu odkładania DKP. Zasada może nie do końca sprawiedliwa, jednak konieczna z uwagi na zbieranie itemów przez wielu graczy wyłącznie na mainspec, nawet jeżeli taki item miałby pójść na disenchant. Jeżeli gracze będą jej przestrzegać, prawdopodobnie zostanie zniesiona.

Taryfikator DKP



-Standardowy kill bossa + 10DKP



-First kill bossa +50DKP (odnosi się wyłącznie do Uldu i przyszlego contentu)



-Próba podejścia do first killa +5DKP(odnosi się wyłącznie do Uldu i przyszlego contentu)



-Godzina spędzona na raidzie, czas liczony „z dołu” +5DKP



-Raid zakończony po północy +30DKP



-Dodatkowe DKP za eventy/zdarzenia okolicznościowe +DKP w ilości ustalonej przez raid leadera



-Unikanie rollowania itemów lepszych od obecnie posiadanych w celu odłożenia DKP na item o wyższym lvlu -200% wartości DKP danego itemu wg cennika

Przykładowy cennik >Ulduar ilvl 226

Token (T8,5) 250DKP

2h weapon, Bow/Crossbow(hunter) 300DKP

Bow/Crossbow/Thrown(pozostałe klasy) -150DKP

1h weapon, Shield 250DKP

Chest, Shoulders, Head, Legs 200DKP

Hands, Wrist, Waist, Back, Ring, Wand, Libram, Idol etc. 150DKP

Trinket 200DKP

itemy 237 lvl > HM 25 > cenny do uzgodnienia jbc

Ostatnio edytowany przez Ecry (2011-11-16 17:19:22)


ToD - Ecry -Resto /Ele >  Ecru - Balance / Feral-  Tanker >76<  Ecri > Priest => RLZ !
http://eu.battle.net/wow/en/character/b … cry/simple !!! ^^
Nexus>Ecry / Nightingale/ Sookie/ Aiseen /Vishu / Adrianna/ Adrine
>pff zaczynam w LoLa grac :F >w oczekiwaniu na Atlantissa ...

Offline

 

#2 2011-11-17 00:04:28

Brays

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-15
Posty: 13
Punktów :   

Re: Troche informacji o systemie DKP

1) Za dłuuuuuuuuugooooo... jedno /rw, drugie /rw, roll do tego, każdy musi pamiętać ile ma DKP, strata czasu rajdu. W dodatku łatwo coś przegapić, hasło "tank, ciśnij trash, nie opierdalaj się!" sprawia, że dysponowanie DKP jest dodatkowo utrudnione.

2) Uzupełnianie officer's  note każdemu po takim rajdzie musi zajmować całe wieki... powodzenia jeśli komuś na dłuższą metę starczy cierpliwości.

3) Skoro i tak wkrada się losowy element rolla, to po jaką chorobę ja walczę o te punkciki? Byle nie odstwać więcej niż 300 od topki i jakoś to pójdzie, nic trudnego...

4) Zasada "unikania rolla" jest cokolwiek dziwna... subiektywna, trudna do utrzymania, wymagająca masy zaangażowania ze strony prowadzącego raid. Decay znacznie lepiej załatwia sprawę, jesli regularnie nie wydajesz swoich punktów, to co tydzień tracisz 25% z nich. Sam sobie szkodzisz chomikując, a pilnować nikogo nie trzeba  


Późno jest i nie chce mi się mysleć nad większą ilością minusów. Rajdowałem na DKP w różnych wersjach i więcej tego błędu nie popełnię.

Offline

 

#3 2011-11-17 10:18:18

Upadly

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-11-17
Posty: 3
Punktów :   

Re: Troche informacji o systemie DKP

Totalnie na nie. System zbyt powolny na dłuższe rajdy. Nie wyobrażam sobie spędzać 10h na uldu + dodatkowe 2h na rollowanie. Jestem Healem mam lepsze rzeczy na głowie niż cwaniakowanie na temat własnego DKP.

Offline

 

#4 2011-11-17 14:16:30

 xave02

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-05
Posty: 16
Punktów :   

Re: Troche informacji o systemie DKP

W sumie popiram przedmowcow raczej kazdy z nas wie jakie dlugie jest uldu

Offline

 

#5 2011-11-17 17:05:44

Archibald

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: Troche informacji o systemie DKP

Ecry ja aby powiem jedno- rozdawales u nas loot? wiesz jak sie kloca? i ile trwa roll? No łaj xD Ze to zajmie mniej czasu niz cala insta xD

p.s. Nie graj kufa w tego LoL'a tylko rob kompa czopku xF

Offline

 

#6 2011-11-17 17:27:23

Ecry

Administrator

8344894
Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 22
Punktów :   

Re: Troche informacji o systemie DKP

System rozdawania lootu za pomoca dkp nie jest az tak dlugi jak sadzicie ludzie 2x pomysla zanim beda cos chcieli rollowac po to kosztuje ich dkp nic za darmo:F  aby weliminowac ubieranie tylko 1 osoby jest wprowadzone rollowanie 3 osob z najwyższym dkp  wszystko da rade oprzec na macrach im bardziej cos chcesz musisz sie liczyc z tym aby byc obecnym na wiekszosci raidow  chodzenie na samo uldu np nie da Ci itemow > to posunieciecie jest dobre dla tych ktorzy beda sie pojawiac tylko na uldu olewając osa i naxxa bo nic stamtad nie chca wiec moim zdaniem ma to swoje zalety jednak, jednym z minusow DKP jest fakt iz stara ekipa raidujaca razem od jakiegos czasu szybciej sie ubierze takie sa realia niz nowe osoby dochodzące do gildii dlatego system rozdawania lootu ma sens tylko wtedy gdy bedzie juz full sq gildyjny  1 pug w raidzie juz psuje caly system dlatego będziemy chyba musieli z tym poczekac jak mysle.

> wymaganie obecnosci na raidach w celu uzbierania dkp aby zdobyc lepsze itemy  >eliminacja osob raidujacych tylko jeden raid dla itemow
> co do motywu uzbierania dkp i olewanie raidow w oczekiwaniu na nowy content  tutaj jest problem lecz sama postawa tez bedzie oceniana

Oba systemy nie sa idealne niestety  ;/  Najlepszym sposobem dla mnie byloby zaufanie w gildii i raidowanie for fun i group loot  kto wygra ten ma itp wspolna zabawa 0 zawisci , mozliwosc dogadania sie miedzy czlonkami gildii w sprawie itemow ale to wizja niestety utopijna bo kazdy chce miec kk GS co spowoduje klotnie i odejcia z gildii fochy  itp niestety > ciekawostka > najlepsze gildie na globie raiduja z group lootem maja zgrana ekipe i ufaja sobie a cele priorrytetowym jest dobro gildii ale to global a nie polski priv ehh


ToD - Ecry -Resto /Ele >  Ecru - Balance / Feral-  Tanker >76<  Ecri > Priest => RLZ !
http://eu.battle.net/wow/en/character/b … cry/simple !!! ^^
Nexus>Ecry / Nightingale/ Sookie/ Aiseen /Vishu / Adrianna/ Adrine
>pff zaczynam w LoLa grac :F >w oczekiwaniu na Atlantissa ...

Offline

 

#7 2011-11-17 18:30:00

Archibald

Administrator

Zarejestrowany: 2011-11-12
Posty: 8
Punktów :   

Re: Troche informacji o systemie DKP

Tyle ze epgp juz z automatu ustala ceny To ile ktos ma punktow widzi w oficer nocie- ecry to co rozpisujesz jest rowne systemowi epgp ktory jest programem i nie wymaga macra ani nic Ludzie widza ile maja pkt i na co ich stac Pkt rozdawane za wiekszosc inst Tak zeby nie lazili aby na 1na wiec dla mnie kwestia jest co wybrane zostanie bo to idzie i tak dostosowac

A jesli liczysz ze ludzie pomysla... nieee nie pomysla xD To sa boty! I dlatego bot program jest potrzebny xD

Ja zawsze zuywalem dkp ale zasady byly banalne Dkp tylko na maina i main spec Offy i alty roll I nie bylo cen tylko sie licytowali kto ile da Tzn zaczynalem kwota jakas i pytam sie kto da i potems ie przebijali ci co chcieli ale to byl klimat taki ze ludziom nie zalezalo na itemach, liczyla sie zabawa Ale bylo, minelo Jesli ma sie tutaj ogarnac jakos szybkosc raidowania to tlumaczenie tegoc o tu rozpisales... trzymanie kartki i szukanie ile co i za co to wisz Poza tym w przypadku dkp trzeba by rozgraniczac wartosc poszczegolnych rzeczy- bo nawet grupy itemow jak np chesty sa wazna/dobre w roznym stopniu i to co dla jednego jest dobre dla drugiego nedzie srednie inny chest za to bedzie super dla obu mimo ze ten sam ilvl i co teraz- rozpisac dkp na all loot? Bezsens Addon epgp robi to automatycznie I Twoja rola ogranicza sie w zasadzie do ogarniania tabel itp

No i podpunkt o unikanie rolla- coi rozumiec pod wzgledem lepszych rzeczy? Ja np oczywiscie ze bym zwklekal bo ja mam cele priorytetowe i moge latac z mieczami z naxxa tak dlugo az nie bede mial dokladnie 2och modeli z uldu 25 Bo reszta ssie xD I co mam byc karany za to? No wez ej xD

A i jeszcze cos
Ile osob nie dostrzega nawet na RW ze jest cos rollowane?

Generalnie- nie mam nic do dkp ale dkp banalnego, takiego jak ja przedstawilem, jesli ma byc to az tak rozbudowane to niestety zblizamy sie do epgp Dokladnie tym samym to jest Mowilem kufa porownac regulaminy i mix zrobic xFFFFFF

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.haxballonline.pun.pl www.patapon3.pun.pl www.naruto5.pun.pl www.czikitamenager2011.pun.pl www.klanajemnicy.pun.pl